הודעה נשלחה בהצלחה :-)
לבירורים נוספים
נשמח לראותכם
בין מטיילינו

ספארי בטנזניה בפסח ובחופש הגדול - כולל טיסה ישירה, שני לילות בסרנגטי

תאריכים: 04/2019 & 08/2019
הדרכה: פרופ' (אמריטוס) אלי זמסקי
מחיר: 4,100 $ לאדם בחדר זוגי
עוד 89 ימים
מספר מטיילים מקסימלי 24
תוספת ליחיד בחדר זוגי $500, הנחה לילד עד גיל 11.99 החולק חדר עם שני מבוגרים $500, הנחה לילד עד גיל 11.99 החולק חדר עם מבוגר אחד$250, הנחה לילד עד גיל 13.99 החולק חדר עם שני מבוגרים $250
לפי דרישה לקבוצות סגורות
הדפסה
אפריל-פסח/ אוגוסט2019
במרחבי הענק, שמורות הטבע של טנזניה, תוך נסיעה בנופי בראשית עוצרי נשימה, נפגוש אלפי בעלי חיים בסביבתם הטבעית ואת בני השבטים הצבעוניים. 8 ימים בחנוכה, כולל טיסה ישירה במטוס אל על, שני לילות בסרנגטי. לאחר תקופה ארוכה בקניה ובצפון הסרנגטי אנו פוגשים את עדרי הגנו ופרסתנים נוספים במרכז השמורה. הגשמים צובעים את הגבעות בירוק והשמורות שוקקות חיים.

מה כל כך מיוחד בנו:
- טיסת אל על ישירה ובלעדית.
- 24/7 מענה טלפוני לחירום וטיפול מיידי במקום - כי אכפת לנו
- ג'יפ חלופי ב- By Stand (החלפה תתבצע עד - שעה) - כי לפעמים עלולים לקרות דברים לא צפויים
- נהג/מדריך חלופי ב - By Stand (לבוקר היום הבא) - כי לפעמים אין כימיה
- בחרו בעזרתנו/המלצותינו את המדריך המקומי שלכם לפני היציאה לטיול - גם בפייסבוק או בוואטס-אפ
- חוליית תיקון וחילוץ - שקיעה בבוץ איתנו זו עוד חוויה
- שקעי חשמל ומקרר בג'יפ - מים קרים, אולי משקה קל או בירה? אולי יוגורט לארוחת הצהרים?
- אנחנו לא ישנים בארושה - לא תמצאו אצלנו טריקים להוזלת הטיול
- 4 שמורות הצפון - סרנגטי, טרנגירי, נגורונגורו וארושה
- 2 לילות במרכז הסרנגטי Seronera Region 
- סיורים בשמורות ללא הגבלת קילומטרים
- 4 תרבויות שבטיות: ציידים לקטים שוכני סבך, נוודים למחצה שוכני בקתות בוץ ושבט עכשוי מתפתח
- הדיונה הנודדת – מהדיונות הנודדות המסתוריות והמרתקות בטבע
- מים מינרלים בג'יפים – ללא הגבלה!

 

בנוסף:
- הסיורים יתקיימו ברכבי טויוטה לנד קרוזר 4x4 , מהטובים בנמצא.
- הלינה בלודג'ים מדהימים, הממוקמים בלב השמורות.
- האירוח במהלך הטיול הינו על-בסיס כלכלה מלאה, כולל מים מינרליים חופשיים במהלך ימי הספארי.
- כל משתתף יקבל תיק גב איכותי הכולל מידע רב לספארי, מגדיר בעלי חיים, מגדיר ציפורים, סט מפות.

 

 

יום 1: תל אביב - נמל התעופה קילימנג'רו (Kilimanjaro Airport) - סיור בעיר ארושה (Arusha City Tours)
ניפגש בשדה התעופה בן-גוריון ונמריא בטיסה ישירה לטנזניה.
לאחר הנחיתה, נפגוש את נהגי הספארי המנוסים ונצא ליום סיור בעיר המקומית ארושה.
ארושה (Arusha) העיר השלישית בגודלה בטנזניה ומספר תושביה הוא כ- 6 מיליון. בעיר תוכלו לבקר במוזיאון לתרבות אפריקנית - מוזיאון המציג יצירות אומנות אפריקנית לצד פריטים בעלי ערך היסטורי (חפשו את התנ״ך האתיופי…). זהו מוזיאון יפהפה ומרתק. אם עדיין לא קניתם מזכרות, לצד המוזיאון תמצאו מספר חנויות בהן מוכרים מזכרות מהשלבות אמנות טנזנית מקורית לצד תכשיטים ושקיות קפה (משובח, לחובבי הקפה השחור).
במידה ויוותר זמן, נוכל לסייר בשוק מקומי ואתרים נוספים.

בתום היום ניסע אל הלודג' הממוקם באזור מניארה ונתארגן לארוחת הערב.
ארוחת ערב ולינה ב- Manyara Wildlife Lodge או דומה ברמתו


יום 2: שמורת הטרנגירי  (Tarangire National Park)
לאחר ארוחת הבוקר, נצא לסיור ספארי בשמורה הידועה בנופי הסוואנה המשובצים בעצי באובב - שמורת טרנגירי.
ייחודה של שמורת טרנגירי (Tarangire National Park) הוא הסוואנות רחבות הידיים שלה, המנוקדות במאות עצי באובב, בני מאות שנים, שביניהם משובצים מאות עצי שיטה. עולם החי של טרנגירי עשיר ומגוון: נמנו בה יותר מ- 500 מינים שונים של עופות והיא נחשבת לאחד מריכוזי הקינון הגדולים בעולם. ייחוד נוסף של טרנגירי הוא העדרים הגדולים של הפילים, המגיעים אליה בעונת היובש. בנופיה המגוונים של טרנגירי משוטטים גם היפופוטמים, זאבים טלואים, אריות, נמרים וצבועים. בשטחי העשב הנרחבים שלה חיים אלפי צבאים, באפלו, איילנד, גנו, אימפלות, זברות, ג‘ירפות ומיני יונקים רבים נוספים.

בסיום הספארי נחזור ללודג' ונתארגן לארוחת ערב.
ארוחת ערב ולינה ב- Manyara Wildlife Lodge או דומה ברמתו

 

יום 3: ביקור בשבטי הדזבה והדטוגה (Hadzabe & Datoga)
היום יוקדש לביקור מרתק של שבט הדזבה (Hadzabe) ושבט דטוגה (Datoga), הם מהשבטים האותנטיים והמסורתיים האחרונים שנותרו באפריקה ולהם היסטוריה מתמשכת של כ- 12 אלפי שנים.

משבט הדזבה נותרו כ- 1000 איש. בני השבט חיים בעיקר ליד אגם איאסי בצפון טנזניה, ללא בית קבוע - בתקופה היבשה הם חיים בסוכות שהם מקימים מזרדים ועשב. בתקופה הגשומה, הם מוצאים מסתור מהגשמים במערות ובנבכי הסלע. כל קבוצה בשבט מונה 30-20 איש. נשות השבט מלקטות פירות ושורשים אכילים ואילו הגברים צדים בעזרת חץ וקשת כבימי האדם הקדמון. שבט ההדזבה מדבר בשפת קויסן, שפה המשלבת קליקים של עיצורים וציקצוקי לשון.

בני שבט דטוגה ידועים כאויביהם המושבעים של שבט המסאי. גברי השבט נודדים עם עדרי הצאן והבקר בין צפון המדינה לדרומה, בחיפוש אחר שדות מראה. הנשים נשארות בבית ומגדלות את הילדים. חלק מהגברים עוסק בנפחות זעירה - תוך דקות ספורות הם מתיכים מתכות קלות ובעזרת פטיש וסדן מכינים ראשי חיצים ותכשיטים שונים, אותם יחליפו עם בני שבט הדזבה תמורת עורות בעלי חיים או דבש. הגברים לבושים גלימות אדומות ואילו הנשים מצלקות את עור פניהם בצורות סימטריות מסביב לעיניים ליופי ולבושות בגדי עור יפהפיים. לשבט מבני קבע עשויים מלבני בוץ ותבן.

בדרכנו למלון נערוך צעידה לתצפית על אגם מאנירה (Manyara).
בתום היום נחזור ללודג' ונתארגן לארוחת ערב.
ארוחת ערב ולינה ב- Manyara Wildlife Lodge או דומה ברמתו

 

יום 4: קלדרת נגורונגורו (Ngorongoro Crater) - שמורת הסרנגטי (Serengeti National Park)
בשעות הבוקר ניפגש במסעדת המלון לארוחת הבוקר. עם תום הארוחה נעבור תדריך קצר בנוגע ליום העומד בפנינו, שעיקרו,
ביקור בלב ליבה של קלדרת נגורונגורו.

קלדרת נגורונגורו (Ngorongoro Crater), המכתש המפורסם ביותר באפריקה, נוצר כתוצאה מקריסתו של הר הגעש נגורונגורו. כתוצאה מהקריסה נוצר מעין אמפיתיאטרון טבעי עצום, שהקירות התלולים המקיפים אותו מתנשאים לגובה של כ- 600 מטרים. במכתש נגורונגורו חיים רוב מיני בעלי החיים של מזרח אפריקה, ביניהם קרנפים, צבועים, תאו, פילים ועדרי גנו וזברות. מכתש נגורונגורו הוא חלק מ"אזור השימור נגורונגורו" הכלול ברשימת אתרי המורשת העולמיים של ארגון אונסק"ו. בנגורונגורו חיי בר מגוונים, נופים עוצרי נשימה והוא ביתם של המסאים, רועי הבקר.

את ארוחת הצהריים נאכל בשטח, בלב השמורה באזור המוגדר לכך, לצד מקווה מים עם מרבדי עשב מדהימים, בקרבה לבעלי החיים תחת משק כנפיהם של העופות הדורסים שמגלים כל פעם מחדש עניין מיוחד בארוחת הפיקניק שלנו במקום והופכים כל ארוחה לחוויה.

עם תום הסיור נעלה באמצעות הג'יפים בדרך תלולה ומשם נצא אל שמורת הסרנגטי, אחת מהשמורות המפורסמות ביותר בעולם.

עם ההגעה לשער הכניסה נחוש מיד בשינויי האווירה... אלו הן הסוואנות האין סופיות של שמורת הסרנגטי. הסיור בשמורה יחל עוד בדרכינו אל הלודג' הממוקם במרכז שמורת הסרנגטי אך זוהי רק הכנה לקראת הימים הקרובים שיוקדשו במלואם לשמורה.

ארוחת ערב ולינה ב - Seronera Wildlife Lodge או דומה ברמתו


 

יום 5: שמורת הסרנגטי (Serengeti National Park)
לאחר ארוחת הבוקר, נצא אל שמורת סרנגטי מהשמורות המפורסמות ביותר בעולם, לה יוקדשו הימים הקרובים.

הפארק הלאומי סרנגטי (Serengeti National Park) הוא שמורת הטבע העשירה והמגוונת ביותר בעולם כולו. בין בעלי החיים הגדולים שבהם אפשר לצפות בשמורה: גנו, זברות, ג‘ירפות, אנטילופות, אריות, נמרים, צבועים ומגוון עצום של ציפורים. מדי שנה מתרחשת בסרנגטי אחת מהתופעות המרהיבות ביותר בעולם החי - "הנדידה השנתית גדולה". מעל שני מיליון גנו, זברות וצבאי תומסון נודדים במסלול מעגלי גדול בעקבות העשב המתחדש: משמורת הסרנגטי בטנזניה אל שמורת המסאי מרה שבקניה, וחזרה.

בעונה זו, עונת הגשם הקצר, עדרי הגנו, הזברות, צבאי תומסון וגרנט, אימפלות ועוד עושים את דרכם חזרה אל שמורת סרנגטי, בה צומח כעת עשב טרי. בעקבות העדרים מגיעים גם החתולים הגדולים - אריות, נמרים וצ׳יטות - המחפשים את הפרטים הצעירים והחלשים שבעדר.
את ארוחת הצהריים נאכל בשטח בשמורת סרנגטי במיקום שיימצא ראוי ובטוח לפיקניק בלב הטבע העצמתי של שמורת סרנגטי.

בתומו של יום נשוב אל הלודג' ונתארגן לארוחת הערב.
ארוחת ערב ולינה ב - Seronera Wildlife Lodge או דומה ברמתו

 

יום 6: שמורת הסרנגטי (Serengeti National Park) - כפר מסאי (Maasai)
בשעות הבוקר ניפגש במסעדת המלון לארוחת בוקר ולאחריה נצא לסיור בוקר משלים בסרנגטי. לאחר היציאה מהשמורה, נגיע אל המניאטה המסאית (כפר אותנטי) ניהנה מביקור מרתק ונחשף לאורח חייהם של שבט המסאי.

סימן ההיכר הבולט של בני שבט המסאי (Maasai), החיים בקניה ובצפון טנזניה, הוא לבושם המסורתי- מעין שמלות אדומות. על פי הערכות, מונה היום שבט המסאי כ-900 אלף איש. הם חיים בכפרים ולא כבודדים, בבקתות עשויות בוץ, עץ וגללי בקר. למרות חדירת תרבות המערב לאזורם, ממשיכים בני שבט המסאי לנהל את חייהם בדרכם המסורתית- חיי נוודים למחצה. רוב בני המסאי עודם מתפרנסים מרעיית בקר, וזאת למרות הקושי להתפרנס מכך הנובע מפיתוח באזורי המחיה שלהם. למרות ששמם יצא למרחקים כציידים מומחים, רוב מזונם של בני המסאי מקורו בבקר שהם מגדלים והם ניזונים בעיקר מדם ומחלב מהבקר. עושרם מוערך במספר ראשי הבקר שיש לכל בעל עדר. בני המסאי משמרים טקסים מסורתיים רבים. אחד הטקסים המוכרים ביותר מכונה ”ריקוד הקפיצות“ אותו מבצעים הנערים הצעירים בטקס התבגרותם.
בטקס זה הם צריכים לזנק מנקודת עמידה לגובה רב, כשהם מפגינים בכך את חוזקם, ובעקבות כך את התבגרותם. בני שבט המסאי חיים במניאטה, כפר קטן המהווה את המרכז הרוחני והחברתי של בני השבט.

בתום היום נגיע חזרה אל הלודג' הממוקם במניארה, שם נלון.
ארוחת ערב ולינה ב- Manyara Wildlife Lodge או דומה ברמתו


יום 7: שבט אירקו (Iraku) - סיור בעיר קראטו (Karatu City Tours)
בתום ארוחת הבוקר נצא לביקור בשבט אירקו.
שבט אירקו הוא שבט בנאים המתמחה בייצור לבני בוץ, אותן הם שורפי בתנורים ענקיים, הבנויים מאותן לבנים עצמן.
האירקו נדדו מאתיופיה דרומה בשל התנכלויות מצד השבטים שם, עד שהגיעו למרחבי רמת הנגורונגורו, שם הם סבלו משבט המסאים, שנהג לעשות פשיטות ליליות ולבזוז את הבקר של האירקו.
הפתרון היה בניית בקתות מיוחדות.
בתחילת הסיור, מדריך משבט אירקו יספר לנו על ההיסטוריה של השבט ויסביר לנו על תהליך ייצור הלבנים. אנו נצא איתו לסיור בו הוא יראה לנו מחצבת קרקע מרשימה, בה גברים מהשבט מכינים בידיים קרקע ללבני בוץ ושורפים אותן בתנורי ענק. זה המקום להיזכר בכתוב בהגדת פסח ״תבן אין ניתן לעבדיך ולבנים אומרים לנו עשו״… ואכן, העשב מוסיף לחסינותה של לבנת הבוץ.
בתום הסיור במחצבה נמשיך ונראה את השדות אותם מעבד השבט ובו הם מגדלים תירס, קסאווה ועוד. בסיום הסיור נגיע אל
אחד מבתי השבט, נשמע מעט מהמוזיקה המסורתית ונחזה בריקוד קבלת הפנים של בני השבט.
בתום הביקור נמשיך לסיור בעיר קראטו.

קארטו (Karatu) שוכנת בין אגם מניארה לקלדרת נגורונגורו. סיור בעיירה חושף את המסורתי לצד המודרני. נוכל לראות  כאן שוק מסורתי בו החקלאים מוכרים את מרכולתם - ירקות ופירות שונים - בתצוגה ססגונית ופנים מאירות. בעיר תוכלו למצוא חנויות בהן מוכרים משקאות קלים, כלי בית, בדים צבעוניים ועוד.
אם יהיה זמן תוכלו לראות גם את אתר ייצור הלבנים שבעיר, בו מכינים לבנים מחיימר אותן שורפים בחדרים מיוחדים על מנת לייבש ולחזק אותן.

בתום הספארי נגיע חזרה אל בלודג' הממוקם במניארה, שם נלון.
ארוחת ערב ולינה ב- Manyara Wildlife Lodge או דומה ברמתו

 

יום 8 | הפארק הלאומי ארושה (Arusha  NationalPark) - קילימנג'רו (Kilimanjaro) - תל אביב
בתום ארוחת הבוקר נצא לספארי אחרון בטנזניה, אל הפארק הלאומי ארושה.

למרגלות הר מרו שוכן הפארק הלאומי ארושה (Arusha National Park), המציע למבקר בו מגוון בתי גידול: יער גשם מרהיב עם צמחים מטפסים, שרכים, פרפרים, ציפורים וקופים, ביניהם קופי קולובוס לבן- שחור; מכתש וולקני (מכתש נגורדוטו), ובו סלעים חלקים ומצוקים; בתחתית המכתש אזור ביצה, שבו רועים באפלו ומינים שונים של אנטילופות; אגמי מומלה; בצפון השמורה, משמשים בית לאלפי פלמינגו, עיטם קולני ומגוון עופות נוספים, וכן לפרסתנים רבים כמו זברות וג'ירפות.

בתום היום ובהתאם לשעת הטיסה, נגיע אל נמל התעופה קילימנג'רו, לקראת טיסתנו ארצה

 

המחיר כולל

 • טיסה בינלאומית ישירה מהארץ וחזרה במטוסי אל על.
 • נהג/מדריך מיומן דובר אנגלית מצוות החברה.
 • מפגש הכנה בת"א בהנחיית מדריך הקבוצה, כשבוע לפני הנסיעה.
 • שני לילות בשמורת הסרנגטי.
 • ביקור בעמק אולדובאי והדיונה הנודדת.
 • סיורים בשמורות ללא הגבלת ק"מ.
 • מגדיר בעלי חיים.
 • מפה איכותית לכל זוג/משפחה.
 • רכבי שטח- X44 טויוטה לנדקרוזר, שמונה מושבים-שישה מטיילים.
 • ביטוח מלא לרכבים.
 • לודג’ים מהשורה הראשונה, הממוקמים בלב השמורות.
 • כלכלה מלאה.
 • מים מינרליים במהלך הספארי.
 • מסי נמל וביטחון.
 • הנפקת המסמכים הדרושים לויזה מראש.
 • אשרת כניסה (50 $) לטנזניה.
 • טיפים לנותני השירות המקומיים.
 • מדריך ישראלי מיומן מצוות פרופ' (אמריטוס) אלי זמסקי.
 • ביטוח בריאות ומטען

 

המחיר אינו כולל

 •          הוצאות אישיות.
 •          ביטוח בריאות ומטען.

 

 

הערות:

 • מספר המקומות מוגבל.
 • קבוצה מודרכת בעברית מונה בין 18 מטיילים בלבד.
 • חיסונים - יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית לקבלת החיסונים המתאימים.
 • יתכנו שינויים במסלול, זמני יציאה או סדר המסלולים שאינם בשליטת החברה.
 • ניתן לשדרג למושב עסקים בעלות של $800 , מותנה בזמינות.
 • כל שינוי במחיר הטיסות יגרום לשינוי במחיר הנוסע.
 • התשלום בשקלים / מט"ח, לפי שער הדולר המחאות והעברות גבוה ביום התשלום ויבוצע לפני מועד היציאה.
 • יש צורך בשלושה דפי דרכון ריקים לפחות.
 • יש צורך בדרכון בתוקף למעלה מ- 6 חודשים מיום היציאה מהארץ ועד פקיעת תוקפו.
 • המסלול מתבסס על טיסות ישירות המופעלות ע"י חברת התעופה, הפעלתן ולוחות הזמנים שלהן אינם בתחום האחריות של החברה.


דמי ביטול - יגבו רק במידה ולא יימצא מחליף על ידי הלקוח או בסיוע החברה, על פי הפירוט:
מרגע ההרשמה ועד 60 ימים לפני תאריך היציאה - ייגבו $100 דמי טיפול.
30-59 יום לפני תאריך היציאה - ייגבו $1,000 לאדם.
14-29 ימים לפני תאריך היציאה - ייגבו 60% מעלות הטיול
14 ימים לפני תאריך היציאה - יחוייב הנוסע ב- 100% מעלות הטיול.

טיולים נוספים ליעד דומה

טיול משפחות מרתק לסין

3,800 $ לאדם בחדר זוגי

טיול משפחות מרתק לסין

ההרשמה בעיצומה! 18-24 איש!
טיול המשפחות של ICUC לסין הינו מסע מופלא המאפשר זמן איכות, כיף והעשרה מקוריים לכל בני המשפחה,...
תאריכים: פסח אפריל 2019
עוד 85 ימים