הודעה נשלחה בהצלחה :-)
לבירורים נוספים
נשמח לראותכם
בין מטיילינו

ספארי בטנזניה בחנוכה - משפחות

תאריכים: 04-10/12/2018
הדרכה: פרופ' (אמריטוס) אלי זמסקי
מחיר: 3,900 $ לאדם בחדר זוגי
עוד 48 ימים
מספר מטיילים מקסימלי 24
הנחה לילד עד גיל 12 בחדר ההורים 400 $ ולילד בין 12-15 בחדר ההורים 200 $.
הדפסה
ההרשמה בעיצומה! 18-24 איש!
במרחבי הענק, שמורות הטבע של טנזניה, תוך נסיעה בנופי בראשית עוצרי נשימה, נפגוש אלפי בעלי חיים בסביבתם הטבעית ואת בני השבטים הצבעוניים.

יום 1: תל אביב – קילימנג'רו - ארושה - serena manyara
ניפגש בנמל התעופה בן גוריון לטיסה לקילימנג'רו (Kilimanjaro) שבטנזניה במזרח אפריקה. לאחר הנחיתה וסידורים פורמליים בשדה התעופה, בסיור מרתק לשמורת הטבע ארושה. בליבה של שמורת הטבע שוכן הר מרו (Meru), הר געש עצום המתנשא לגובה של 4,500 מ' מעל פני הים, ואחד ההרים הגבוהים באפריקה. נצא לטיול ספארי בג'יפים וככל הנראה נפגוש בתאו אפריקאי (בפאלו), ג'ירפות וזברות ונלמד על בעלי החיים בסביבתם הטבעית. בצהריים נסעד את ליבנו בפיקניק בחיק הטבע ולאחריו נמשיך לסייר בשמורה. משם נמשיך אל איזור אגם מאניירה ללודג'. 

    
יום 2: שבטי הדזבה ודגוטה -serena manyara
לאחר ארוחת הבוקר נצא אל עבר שבטי ההדזבה והדטוגה. שבטי הציידים והמלקטים הנמצאים ליד אגם אייסי.  נלמד על אורח החיים העתיק והייחודי של השבטים. נבקר כל שבט בנפרד, ניראה את הבתים המקומיים, נפגוש לא רק את הגברים הציידים אלא גם את הנשים והילדים החיים בכפר. בשעות אחר הצהרים נחזור ללודג'.
 

יום 3: מכתש נגורונגורו - serena ngorongoro
נצא בנסיעה לכיוון מכתש נגורונגורו (Ngorongoro Crater) שזכה בתואר אתר מורשת עולמי של אונסקו הודות למאפיינים הגאוגרפים, הזואולוגים והאנושיים שבו. המכתש נוצר לפני מיליוני שנים והינו למעשה לוע של הר געש עצום בגודלו, בו כלואים בעלי חיים רבים. ניכנס למכתש עם אחד הנופים היפים ביותר בעולם, אשר ריכוז בעלי החיים בשטחו המצומצם זיכה אותו בכינוי "גן חיות". נחפש אחר "חמשת הגדולים" (Big Five)- היונקים הגדולים והמזוהים ביותר עם הספארי באפריקה: באפלו אפריקאי, פיל, קרנף, אריה ונמר אשר המכתש הוא ביתם. לינה על שפת המכתש.
 

יום 4 : שמורת סרנגטי- mbalagnti
נצא בנסיעה לשמורת הטבע המפורסמת סרנגטי (Serengeti), שמשמעות שמה בשפה המקומית הוא "המישורים האינסופיים". זוהי שמורת הטבע השנייה בגודלה בטנזניה והתפרסמה בעיקר בשל תופעת "הנדידה הגדולה" של עדרים עצומים של זברות וגנו בחיפוש אחר עשב טרי. בעקבותיהם רודפים הטורפים הגדולים ומחפשים בשר ציד לגוריהם הרעבים ואת השאריות שהם מותירים אחריהם מנקים אוכלי הנבלות- דבר לא הולך לאיבוד בסרנגטי. במהלך היומיים הקרובים נשלב נסיעות "גיים דרייב" (Game Drive) ונתחקה אחר עקבותיהם של בעלי החיים הרבים שבשמורה. 


 

יום 5 : שמורת הסרנגטי- mbalagnti
נצא בעיקבות הנדידה הגדולה. נקום מוקדם בבוקר ונצא למסע בעיקבות הנדידה, בהתאם למיקום החיות ניצא לחפש את הגנו, החתולים הגדולים ועוד. ארוחת צהרים פיקניק בלב הסרנגטי. בהתאם למזל ולטבע נוכל לראות את האריות מנסים לטרוף את הגנו במסעם, או שיירות ארוכות של גנו נודדים ברחבי הסוואנה. בשעות הערביים נחזור ללודג' לארוחת ערב.

 

יום 6: ממשורי הסרנגטי אל רמות הנגורונגורו וקרטו מ- kudu
נקום בבוקר למסע אחרון בממלכת החיות. ניסע אל מחוץ לסרנגטי אל עבר מישורי נגורונגורו. נוכל לסייר באיזור נדוטו ונמשיך אל איזור קרטו ומטעי הקפה. המעבר מאיזור הסוואנה האין סופית אל הרמות הירוקות מרשים. בהתאם לזמן נוכל לבקר במטעי הקפה, ללמוד על תהלי הקלייה של הקפה ועל הגידולים באיזור ההררי.


יום 7 :  שמורת הטבע טרנגירי - קילימנג'רו - תל אביב
לאחר ארוחת הבוקר ועזיבת הלודג', נצא מוקדם בבוקר לשמורת טרנגירי המפורסמת  (Tarangire) והמאופיינת בשטחי סוואנה (ערבה אפריקאית) פתוחים ובעדרי פילים רבים. קרוב לוודאי שנפגוש מקרוב את היונק הגדול בעולם שאוכלוסייתו בשמורת הטבע מונה כמה אלפי פרטים. ניסע ברכבי השטח בין עצי הבאובב המרשימים האופיינים כל כך לנוף האפריקאי, ואם יתמזל מזלנו, אולי נוכל לחזות באריות המטפסים על עצים, אחד המקומות הנדירים בעולם בהם ניתן לחזות בתופעה זו. בתום הביקור בשמורה ניסע לשדה התעופה קילימנג'רו לנסיעה לשדה.

 

יום 8 :  נחיתה בשעות הבוקר בארץ

 

 

המחיר כולל

 •          טיסות שכר ישירות תל אביב - קילימנג'רו; זנזיבר - תל אביב.
 •          טיסת פנים: סרנגטי - זנזיבר.
 •          ג'יפ פרטי עם נהג דובר אנגלית בשמורות הטבע. עד 6 נוסעים בכל ג'יפ.
 •          מיניבוס תיירים ממוזג בזנזיבר.
 •          כלכלה: פנסיון מלא בספארי וחצי פנסיון בזנזיבר.
 •         מדריך ישראלי בכיר מצוות Icuc פרופ'(אמריטוס) אלי זמסקי.
 •          טיפים לנהגים.
 •          ויזה בסך 50$ לטנזניה! (תשלום במעבר הגבול).

 

המחיר אינו כולל

 •          ביטוחים
 •          שתיה בארוחות
 •          תשר למדריך הישראלי