הודעה נשלחה בהצלחה :-)
לבירורים נוספים054-816-6810
נשמח לראותכם
בין מטיילינו

ספארי בטנזניה ונופש בזנזיבר - משפחות

תאריכים: נובמבר 2017
הדרכה: פרופ' (אמריטוס) אלי זמסקי
מחיר: 0 $
עוד -263 ימים
מספר מטיילים מקסימלי 25
הדפסה
במרחבי הענק, שמורות הטבע של טנזניה, תוך נסיעה בנופי בראשית עוצרי נשימה. נפגוש אלפי בעלי חיים בסביבתם הטבעית ואת בני השבטים הצבעוניים. לקינוח, ננפוש באי הקסום זנזיבר, וממנו בטיסה ישירה נשוב ארצה.

יום 1: תל אביב - פארק ארושה
ניפגש בנמל התעופה בן גוריון לטיסה ישירה לקילימנג'רו (Kilimanjaro) שבטנזניה במזרח אפריקה. לאחר הנחיתה וסידורים פורמליים בשדה התעופה, נפגוש את הג'יפ ונצא לספארי ראשון.
את ארוחת הצהריים נאכל בלודג' בו נלון ונמשיך לשמורת "ארושה" הנמצאת ליד העיר ארושה השנייה בגדלה בטנזניה.
שמורה זו היא קטנה (כ-550 קמ"ר) אולם מיוחדת ביער הצפוף שבה ובמגוון של בעלי חיים ובמיוחד קופים, באפלו וחזירי בר . מכתש "נגורדטו" שלידו, נמצא למרגלות הר מרו השני בגבהו בטנזניה (4566 מטר)שם גם נלון הלילה בלודג' "נגורדטו ואם מזג האויר יאפשר נוכל לצפות בהר הקילימנג'רו הגבוה באפריקה (5896 מטר).
לינה http://www.thengurdotomountainlodge.com 

יום 2: מכתש נגורונגורו
נצא בנסיעה לכיוון מכתש נגורונגורו (Ngorongoro Crater) שזכה בתואר אתר מורשת עולמי של אונסקו הודות למאפיינים הגאוגרפים, הזואולוגים והאנושיים שבו. המכתש נוצר לפני מיליוני שנים והינו למעשה לוע של הר געש עצום בגודלו, בו כלואים בעלי חיים רבים. ניכנס למכתש עם אחד הנופים היפים ביותר בעולם, אשר ריכוז בעלי החיים בשטחו המצומצם זיכה אותו בכינוי "גן חיות". נחפש אחר "חמשת הגדולים" (Big Five)- היונקים הגדולים והמזוהים ביותר עם הספארי באפריקה: באפלו אפריקאי, פיל, קרנף, אריה ונמר אשר המכתש הוא ביתם. 
לינה ב- לודג' "סופה" http://www.sopalodges.com/ngorongoro-sopa-lodge/overview

יום 3 - 4 : סרנגטי
סרנגטי היטא הינה השמורה השנייה בגודלה בטנזניה (קרוב ל-15,000 קמ"ר)  אך החשובה ביותר בגלל המגוון העצום של בעלי חיים :יונקים, ציפורים וזוחלים והכמויות הענקיות של כמה מהם :כך נמצא שם אריות, נמרים , ברדלסים. פילים, באפאלו ,תנינים והיפופוטמים ומעל לכול כמויות עצומות של כ-מיליון גנו (ווילד ביסט ) כחצי מיליון אנטילופות מסוגים שונים (כגון צבאים ואיילות) וכרבע מיליון זברות, הנודדים בסואנות בעקבות האוכל .
נבלה בשמורה זו שני ימים ושני לילות כאשר ביום הראשון נעצור בדרך לסרנגטי ב"אולדובי "שהוא אתר רב חשיבות בתולדות האבולוציה .
ביום השני נבלה את היום בנסיון לעלות על עקבות הנדידה הגדולה שלהגנו האנטילופות והזברות בדרכן בחזרה מגבול קניה לצפון הסרנגטי שם הם אמורים להוליד ולגדל את הדור החדש שלהם. 
לינה בקמפ "מבלגטי"- http://www.mbalageti.com


יום 5 : סרנגטי - נגורונגורו
ספארי בוקר בסרנגטי עוקבים אחרי עולם מלא של בעלי החיים בניסיון למצוא את כל חמשת הגדולים הפיל ,האריה הברדלס ,הבאפאלו והקרנף אולי אפילו בעת מסע הצייד שלהם  והמשך לנקודת תצפית במכתש.ומשם בחזרה אל הלודג' בו שהינו יומיים קודם עם תצפית מופלאה על הקלדרה. 
לינה ב-לודג' "סופה " sopa ngorongoro

 

יום 6: שמורת מאניירה וכפר מסאי - טיסה לזנזיבר
נקום בבוקר ונצא אל שמורת מאניירה, שמורה מיוחדת במינה עם האגם שמתכווץ ומתרחב עם הגשם. הזדמנות נדירה לראות אריות מטפסים על העצים.(תלוי במזל). 
השמורה היא אגם מי סודה וסביבותיו ועל כן היא המקום הטוב ביותר לראות את המספר הגדול ביותר של בעלי כנף החיים כאן דרך קבע או הנודדים מארצות הקור. 
נמשיך אל כפר מסאי, כפרם של בני השבט הגדול ביותר (כ- 900,000 נפש.) המסאים מגדלי בקר החושבים שהבקר ניתן להם בלבד על ידי האלים.
משם  ניסע לשדה התעופה של ארושה לטיסה לזנזיבר – 
עם ההגעה ניסע למלוננו שעל שפת האוקיינוס .
לינה במלון "אורוא ביי- http://www.uroabay.com


יום 7 : זנזיבר - יום חופשי
יום זה נועד לחופש ומנוחה ולניצול המלון והמתקנים שלו.
לא הוכנו תכניות מיוחדות ובאם חלק מהקבוצה ירצה לצאת מהמלון לביקורים או בילויים באי, קיימת אפשרות לארגן זאת בנפרד (בתשלום)
לינה במלון אורוא ביי - http://www.uroabay.com

יום 8: זנזיבר - תל אביב
לאחר ארוחת הבוקר ועזיבת המלון, נצא לסיור בסטון טאון העיר הראשית של זנזיבר. ניסע לשדה התעופה לטיסה ישירה לתל אביב.

*סדר המסלול עשוי להשתנות.

המחיר כולל

 •          טיסות שכר ישירות תל אביב – קילימנג'רו; זנזיבר – תל אביב.
 •          טיסת פנים: סרנגטי - זנזיבר.
 •          ג'יפ פרטי עם נהג דובר אנגלית בשמורות הטבע. עד 6 נוסעים בכל ג'יפ
 •          מיניבוס תיירים ממוזג בזנזיבר
 •          כלכלה: פנסיון מלא בספארי וחצי פנסיון בזנזיבר
 •         מדריך ישראלי בכיר מצוות Icuc פרופ'(אמריטוס) אלי זמסקי
 •          טיפים לנהגים
 •          ויזה בסך 50$ לטנזניה! (תשלום במעבר הגבול)

 

המחיר אינו כולל

 •          ביטוחים
 •          שתיה בארוחות
 •          תשר למדריך הישראלי