הודעה נשלחה בהצלחה :-)
לבירורים נוספים
נשמח לראותכם
בין מטיילינו

ספארי בטנזניה בחנוכה

תאריכים: 29/11/2021 - 06/12/2021
הדרכה: פרופ' (אמריטוס) אלי זמסקי
מחיר: 4,120$ *הנחה לילד
עוד -737 ימים
מספר מטיילים מקסימלי 24
*הנחה לילד עד גיל 12 בחדר ההורים - 400$/הנחה לילד בין גיל 12 לגיל 15 - 200$ בחדר ההורים/ תוספת לחדר יחיד - $350
מתאים למשפחות, לזוגות, ליחידים
לפי דרישה - לקבוצות סגורות
הדפסה
בנובמבר, בחג חנוכה, 8 ימים חוויתיים של ספארי בטנזניה. במרחבי הענק בשמורות הטבע של טנזניה, תוך נסיעה בנופי בראשית עוצרי נשימה, נפגוש אלפי בעלי חיים בסביבתם הטבעית ואת בני השבטים הצבעוניים. לאחר תקופה ארוכה בה שהו בקניה ובצפון הסרנגטי, אנו פוגשים את עדרי הגנו ופרסתנים נוספים במרכז השמורה. הגשמים צובעים את הגבעות בירוק והשמורות שוקקות חיים.

- הסיורים יתקיימו ברכבי טויוטה לנד קרוזר 4x4 , מהטובים בנמצא.
- הלינה בלודג'ים מדהימים, הממוקמים בלב השמורות.
- האירוח במהלך הטיול הינו על-בסיס כלכלה מלאה, כולל מים מינרליים חופשיים במהלך ימי הספארי.  

                        

 

מסלול הטיול

יום 1: תל אביב – קילימנג'רו - ארושה - serena manyara

ניפגש בנמל התעופה בן גוריון לטיסה לקילימנג'רו (Kilimanjaro) שבטנזניה במזרח אפריקה. לאחר הנחיתה וסידורים פורמליים בשדה התעופה, בסיור מרתק לשמורת הטבע ארושה. בליבה של שמורת הטבע שוכן הר מרו (Meru), הר געש עצום המתנשא לגובה של 4,500 מ' מעל פני הים, ואחד ההרים הגבוהים באפריקה. נצא לטיול ספארי בג'יפים וככל הנראה נפגוש בתאו אפריקאי (בפאלו), ג'ירפות וזברות ונלמד על בעלי החיים בסביבתם הטבעית. בצהריים נסעד את ליבנו בפיקניק בחיק הטבע ולאחריו נמשיך לסייר בשמורה. משם נמשיך אל איזור אגם מאניירה ללודג'.

יום 2: שבטי הדזבה ודגוטה -serena manyara

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל עבר שבטי ההדזבה והדגוטה. שבטי הציידים והמלקטים הנמצאים ליד אגם אייסי.  נלמד על אורח החיים העתיק והייחודי של השבטים. נבקר כל שבט בנפרד, ניראה את הבתים המקומיים, נפגוש לא רק את הגברים הציידים אלא גם את הנשים והילדים החיים בכפר. בשעות אחר הצהרים נחזור ללודג'.

יום 3: מכתש נגורונגורו - serena ngorongoro

נצא בנסיעה לכיוון מכתש נגורונגורו (Ngorongoro Crater) שזכה בתואר אתר מורשת עולמי של אונסקו הודות למאפיינים הגאוגרפים, הזואולוגים והאנושיים שבו. המכתש נוצר לפני מיליוני שנים והינו למעשה לוע של הר געש עצום בגודלו, בו כלואים בעלי חיים רבים. ניכנס למכתש עם אחד הנופים היפים ביותר בעולם, אשר ריכוז בעלי החיים בשטחו המצומצם זיכה אותו בכינוי "גן חיות". נחפש אחר "חמשת הגדולים" (Big Five)- היונקים הגדולים והמזוהים ביותר עם הספארי באפריקה: באפלו אפריקאי, פיל, קרנף, אריה ונמר אשר המכתש הוא ביתם. לינה על שפת המכתש.

יום 4 : שמורת סרנגטי- mbalagnti

נצא בנסיעה לשמורת הטבע המפורסמת סרנגטי (Serengeti), שמשמעות שמה בשפה המקומית הוא "המישורים האינסופיים". זוהי שמורת הטבע השנייה בגודלה בטנזניה והתפרסמה בעיקר בשל תופעת "הנדידה הגדולה" של עדרים עצומים של זברות וגנו בחיפוש אחר עשב טרי. בעקבותיהם רודפים הטורפים הגדולים ומחפשים בשר ציד לגוריהם הרעבים ואת השאריות שהם מותירים אחריהם מנקים אוכלי הנבלות- דבר לא הולך לאיבוד בסרנגטי. במהלך היומיים הקרובים נשלב נסיעות "גיים דרייב" (Game Drive) ונתחקה אחר עקבותיהם של בעלי החיים הרבים שבשמורה.

יום 5 : שמורת הסרנגטי- mbalagnti

נצא בעיקבות הנדידה הגדולה. נקום מוקדם בבוקר ונצא למסע בעיקבות הנדידה, בהתאם למיקום החיות נצא לחפש את הגנו, החתולים הגדולים ועוד. ארוחת צהרים פיקניק בלב הסרנגטי. בהתאם למזל ולטבע נוכל לראות את האריות מנסים לטרוף את הגנו במסעם, או שיירות ארוכות של גנו נודדים ברחבי הסוואנה. בשעות בין הערביים נחזור ללודג' לארוחת ערב.

יום 6: ממשורי הסרנגטי אל רמות הנגורונגורו וקרטו מ- kudu

נקום בבוקר למסע אחרון בממלכת החיות. ניסע אל מחוץ לסרנגטי אל עבר מישורי נגורונגורו. נוכל לסייר באיזור נדוטו ונמשיך אל איזור קרטו ומטעי הקפה. המעבר מאיזור הסוואנה האין סופית אל הרמות הירוקות מרשים. בהתאם לזמן נוכל לבקר במטעי הקפה, ללמוד על תהליך הקלייה של הקפה ועל הגידולים באיזור ההררי.

יום 7 :  שמורת הטבע טרנגירי - קילימנג'רו - תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר ועזיבת הלודג', נצא מוקדם בבוקר לשמורת טרנגירי המפורסמת  (Tarangire) והמאופיינת בשטחי סוואנה (ערבה אפריקאית) פתוחים ובעדרי פילים רבים. קרוב לוודאי שנפגוש מקרוב את היונק הגדול בעולם שאוכלוסייתו בשמורת הטבע מונה כמה אלפי פרטים. ניסע ברכבי השטח בין עצי הבאובב המרשימים האופיינים כל כך לנוף האפריקאי, ואם יתמזל מזלנו, אולי נוכל לחזות באריות המטפסים על עצים, אחד המקומות הנדירים בעולם בהם ניתן לחזות בתופעה זו. בתום הביקור בשמורה ניסע לשדה התעופה קילימנג'רו לטיסה בחזרה לארץ.

 

 

 

 

 

 

 

הערות:

  • מספר המקומות מוגבל.
  • קבוצה מודרכת בעברית מונה עד 24 מטיילים בלבד.
  • חיסונים - יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית לקבלת החיסונים המתאימים.
  • יתכנו שינויים במסלול, זמני יציאה או סדר המסלולים שאינם בשליטת החברה.
  • כל שינוי במחיר הטיסות יגרום לשינוי במחיר הנוסע.
  • התשלום בשקלים / מט"ח, לפי שער הדולר המחאות והעברות גבוה ביום התשלום ויבוצע לפני מועד היציאה.
  • יש צורך בשלושה דפי דרכון ריקים לפחות.
  • יש צורך בדרכון בתוקף למעלה מ- 6 חודשים מיום היציאה מהארץ ועד פקיעת תוקפו.
  • המסלול מתבסס על טיסות  המופעלות ע"י חברת התעופה, הפעלתן ולוחות הזמנים שלהן אינם בתחום האחריות של החברה.


דמי ביטול - יגבו רק במידה ולא יימצא מחליף על ידי הלקוח או בסיוע החברה, על פי הפירוט:
מרגע ההרשמה ועד 60 ימים לפני תאריך היציאה - ייגבו $100 דמי טיפול.
30-59 יום לפני תאריך היציאה - ייגבו $1,000 לאדם.
14-29 ימים לפני תאריך היציאה - ייגבו 60% מעלות הטיול
14 ימים לפני תאריך היציאה - יחוייב הנוסע ב- 100% מעלות הטיול.

חוויות בטיולים שלנו