הודעה נשלחה בהצלחה :-)
לבירורים נוספים
נשמח לראותכם
בין מטיילינו

טיול מאורגן למרוקו הנפלאה

תאריכים: 2022
הדרכה: אזנקוט שמואל
מחיר: 1,850 $ *
עוד -704 ימים
מספר מטיילים מקסימלי 30
250$
הדפסה
הטיול לקבוצות סגורות לפי הזמנה
מרוקו היא ממלכה הנמצאת בצפון מערב אפריקה. עיר הבירה של מרוקו היא רבאט. בצפון היא גובלת בים התיכון, בסאוטה, מלילה ובמיצר גיברלטר. בדרום היא גובלת עם סהרה המערבית, במזרח באלג'יריה ובמערב באוקיינוס האטלנטי. בטיול למרוקו ניפגש עם תושבים מסבירי פנים, נכיר ונלמד על היסטוריה מרתקת השזורה באגדות רבות. נחווה את מגוון נופיה של מרוקו: נחצה את רכסי האטלס וניסע דרומה בג'יפים לדיונת החול העצומה של מרזוגה, נצפה בזריחה המרהיבה בשמי הסהרה, נפגוש גם את שבטי ההרים, הברברים, להם תלבושות בגוונים שונים ולכל שבט גוון משלו . האסלאם הסוני במרוקו מפתיע אותך במתינותו ובסובלנותו , נלמד על תרבות האסלם בערים האימפריאליות ,נסייר בחוף האטלנטי עם ניחוח ערי הנמל הפורטוגזיות ונצפה בדייגים. נשוטט בקסבות הברבריות, נבקר באתרים יהודים ובקברי צדיקים, בבתי כנסת, ב"מלאח" במדרסות והמבנים מימי הביניים. לא נשכח את האוכל האותנטי, את השווקים והתלבושות הצבעוניות, נשתתף בחפלות ועוד. הטיול למרוקו יעניק לנו חוויה חושית וחושנית שתלווה אותנו לאורך הרבה זמן. תכנית הטיול מלאה מהבוקר עד הערב ללא הוצאות אופציונאליות.

יום 1| ת"א – קזבלנקה
ניפגש בנמל התעופה ונטוס למרוקו, לינה בקזבלנקה.
 
יום 2 | קזבלנקה - רבאט 
 לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בקזבלנקה, המוכרת גם בשם "העיר הלבנה". זוהי בירתה המסחרית והכלכלית של מרוקו המודרנית .במהלך הסיור נבקר במסגד חסן השני, שנבנה לכבודו של המלך מתרומות אזרחי המדינה. נמשיך לטיילת "לה קורניש", טיילת יפה לחופו של האוקיאנוס האטלנטי. לאחר מכן, ניסע לעיר הבירה רבאט, מקום מושבו של מלך מרוקו ,מוחמד ה־6. 


ברבאט, נצא להכרות ראשונית עם בירת ממלכה. נבקר ברחבת  ארמון המלך מוחמד ה-6 נוכל להתרשם מפאר המבואה לארמון. נסייר במוזליאום של מוחמד החמישי וחסן השני, שעוטרו בידי מיטב אמני מרוקו בסגנון האופייני למגרב, ונתרשם ממגדל טור חסן, נשוטט בסמטאות הציוריות של קסבת אל-אודייה, פאר הארכיטקטורה המורית, העיר העתיקה של רבאט, שנבנתה על שפך נהר בו רגרג, מול נמל סאלה. אם יתאפשר הזמן נבקר במלאח, הרובע היהודי, לינה בראבט. 
 
יום  3 ראבט - מקנס – פאס
נשלים את סיורנו בראבט ולאחר מכן נסע צפונה למקנס, בירתו בשל הסולטן מולאי איסמעיל, הורדוס של מרוקו במאה ה - 17.  במקנס  נתפעל מבאב אל מנצור, השער המפואר של העיר העתיקה. נראה את אורוות המלך ועוד ככל שהזמן יאפשר. אחר כך, נמשיך בנסיעתנו לפאס, שם נלון.  


 
יום 4 פאס 
נקדיש את היום לסיור בפאס, עיר הבירה הדתית והתרבותית של מרוקו. העיר גם זכתה להיכלל בין אתרי המורשת העולמית של אונסק"ו. פס נוסדה במאה השמינית ע"י מולאי אידריס הראשון, נשוטט בין סמטאותיה הצבעוניות, נסייר ב"מלאח" ובבית הקברות היהודי, בסמטאות ה"מדינה" התוססות, בה מחולקים השווקים על פי גילדות בעלי המלאכה השומרים עד היום על אומנותם המסורתית: הנפחים, צובעי הצמר, מעבדי העורות, חרשי העץ ועוד. נראה את אמנות העיטורים המרוקאית במדרסות. בסוף היום ולסיום נצא לחפלה מקומית, לינה בפאס . 

יום 5 | פאס – איפראן – ארפוד
מצפה לנו יום ארוך. לאחר השכמה מוקדמת מהרגיל וארוחת הבוקר, ניסע אל פסגות האטלס התיכון לעיירת הקייט איפראן. זו עיירה בגובה 1650 מטר בלב שמורת טבע של ארזים אטלנטיים. היא מכונה "שוויץ של מרוקו". נטייל בעיירה, נבקר בפסל האריה המפורסם  ונספר את סיפורו. נצפה גם על טירה בסגנון סקוטי המשמשת את מלך מרוקו. אחרי איפראן,  נמשיך מזרחה עד לנאת המדבר הענקית "תאפילאלת", נלון בארפוד.  
 
יום 6 | ארפוד - דיונת מרזוגה – קניון הטונדרה – וורזאזאת
 נשכים לפנות בוקר ונצא בג'יפים אל דיונות החול של מרזוגה. נעלה  לתצפית מרהיבה בזריחת השמש במדבר סהרה, נגלוש בחול הזך ונמשיך אל גבעת המאובנים הצופה על אלפי הדקלים בנאת תאפילאלת. נחזור למלון לארוחת בוקר ולאחריה נסייר ביישובי נאות המדבר. נמשיך מערבה לרכס האטלס בדרך המוכרת כ"דרך אלף הקסבות" על שום היותה רצופה בכפרי קסבות ונגיע ללינה בוורזאזאת.  

יום 7: וורזאזאת - טארודנט - מארקש
לאחר ארוחת הבוקר נבקר בקסבת איית בן חידו, הנחשבת לקסבה המרהיבה והמרשימה במרוקו והוכרזה על ידי אונסק"ו כאתר שימור. בקסבה זו צולמו סרטים רבים ביניהם עשרת הדיברות, לורנס איש ערב וגלדיאטור. נחצה את העיירה תזנאח'ת שהתפרסמה בייצור שטיחים ברבריים אותנטיים נמשיך דרך עיירה טארודנט השוכנת בעמק הסוס הפורה והעשיר בעצי ארגן, עץ ייחודי למרוקו שמפירותיו מפיקים שמן למזון, טיגון וקוסמטיקה. נסיים את היום במארקש, שם נלון.  

 יום 8: האטלס הגבוה ועמק האוריקה
יום זה יוקדש לאטלס הגבוה ויום שכולו טבע . נסיעה לעמק האוריקה, הנמצא למרגלות הר האוקמידון (מהגבוהים שבפסגות האטלס הגבוה), נמשיך לאורך נהר האוריקה, המנקז את רכסי האטלס הגבוהים. הוא זורם צפונה ונשפך לוואדי תנסיפת. מעל לעמק שוכנים כפרים ברבריים בתיהם מגובבים זה על זה , בנויים מאבן מקומית , וטין הוא החומר המחבר בין אבני הבנייה. שם נתוודע לאורח החיים של אותם שבטי הברברים בהרים הגבוהים המכוסים שלגים בימי החורף. סיור רגלי במסלולי הליכה קצרים בעמקים הפוריים, בין בוסתני פירות ושדות מעובדים. נבקר בבית ברברי מקומי לארוחת צהריים ולאר מכן נחזור למרקש בשעות אחה"צ. לינה במרקאש. בערב נצא למופע ברברי אצל עלי. מופע של ריקודים, שירה, אקרובטיקה על סוסים ויריות באוויר. המופע כולל ארוחת ערב מפוארת. 

יום 9: מארקש
היום מוקדש לסיור בעיר המלכותית מרקש. העיר היא המרכז המסחרי והתרבותי של דרום מרוקו, המרוקאים מכנים אותה "הלב של מרוקו". עם בוקר נצא לכיכר "ג'מע אל פנע" שהיא אחד המרכזים התיירותיים החשובים במראקש ובמרוקו ובעלת היסטוריה מיוחדת. נסייר באתרי העיר השונים שנוסדה ב- 1062. נבקר ברובעים העתיקים והמודרניים המשולבים זה בזה. נקדיש זמן רב לכיכר ג'מעה אל אפנע על שפע השווקים, הדוכנים ,הרוכלים, מספרי הסיפורים ומגידי העתידות. נמשיך לסייר במבוך הסמטאות בעיר העתיקה, בשווקים וברובע היהודי.. לינה במראקש.

יום 10 מארקש - אגדיר
לאחר התארגנות ניסע לאגדיר שהוקמה ע"י הפורטוגזים כעיר נמל בשנת 1505 ונחרבה ברעידת אדמה בראשון במרץ 1960. נבקר בנמל  הדייגים, שהוא הגדול במערב אפריקה, ובבורסת הדגים. לאחר מכן נבקר בקסבה שהיא השריד האחרון מהעיר העתיקה שנחרבה ברעידת האדמה. העיר שוקמה והפכה לעיר שוקקת חיים, מודרנית ותיירותית, לינה באגדיר. 

יום11 אגדיר – אסווירה (מוגאדור)
לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה אל השפלה האטלנטית לביקור בעיר המצוירת אסווירה, אחת משרשרות ערי החוף הפורטוגזיות שלחוף האוקיינוס האטלנטי הנחשבת ליפה מכולם. אסווירה היא עיר נמל עתיקה שבתיה מסוידים לבן ומשקופי הבתים צבועים כחול. נסייר בסמטאות המדינה המלאים בבתי מלאכה ושווקים, נעלה לסקאלה - המצודה הימית, משם נצפה בנוף  מרהיב עין על הים וצוקיו הסלעיים, הנמל, המלאח היהודי והמדינה. נקיף את חומות העיר, נבקר בנמל השוקק והצבעוני שם נמכרים הדגים הטריים ונאכלים במקום. נציץ אל סמטאות הרובע היהודי בו חי רבי חיים פינטו ובבית הקברות בו הוא קבור, הנחשב למרשים ביותר במרוקו, לינה באסווירה.

יום 12: אסווירה - קזבלנקה – ת"א
לאחר ארוחת נחזור נצא צפונה מאסווירה לקזבלנקה ונשלים את סיורינו בעיר. בהתאם לשעת הטיסה נעבור לשדה התעופה מוחמד ה- 5 , תם ונשלם טיולינו ננחת בנתב"ג. 

המחיר כולל
 
 • טיסות בינלאומיות.
 • מסי נמל והיטלים. ( כפוף לשינויים)
 • בתי מלון בדרגה ראשונה ובדרגת אירוח טובה.
 • כלכלה - חצי פנסיון.
 • דמי כניסה לאתרים בהתאם למסלול
 • דמי טיפול באשרת נחיתה בכניסה למרוקו.
 • תשר לנותני שירותים בחו"ל (למעט דמי סבלות והמדריך הישראלי)
 • אוטובוס תיירים ממוזג .
 • מדריך ישראלי צמוד, מומחה בנושא טיול למרוקו. 
 • הטיול כולל אוזניות שמע.
 
מחיר אינו כולל
 • תוספת לחדר יחיד .
 • כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל "
 • הוצאות אישיות במהלך טיול למרוקו
 • ביטוח רפואי ומטען.
 • שינויים במיסי נמל ודלק שיקבעו על ידי חברות התעופה לאחר ה -1.10.2017
 • תשר למדריך הישראלי – נהוג לתת בין 4 - 5 $ ליום לאדם (לפי 12 ימי טיול).
 • תשר לנהג ולעוזר האוטובוס.
 • במקרה של טיסות פנים ייתכן וחברות התעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים. הנ"ל אינו חלק ממחיר הטיול.
 
הערה: סדר הביקורים עלול להשתנות עקב אירועים שאינם תלויים בחברה. כמו כן, בכל מקרה של שינוי, יתכנו אתרים חלופיים ראויים.

מידע כללי לנוסעים

הבהרות
כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד החברה ומתן פיצויים. 

בשל שינויים אופציונליים בלו"ז הטיסות, עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים – הכול בהתאם ללוח הזמנים. מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית. המשלמים בכרטיס אשראי יחויבו ב-2.5% נוספים.

דמי הרשמה ותנאי ביטול
הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום .  תנאי ביטול כמפורט בפרק  'תנאים כלליים' באתר.
 
ביטוח: 
חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה. 

בריאות וחיסונים
חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה).  במסע  מושקע  מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גיאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.
 
הבהרה
ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתוכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכול זה גם חלק מהחוויה...יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכול כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה. 
 
החברה שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים.
 

שימו לב!! אתם נוסעים למדינת עולם שלישי. רמת השירותים הנהוגה בה אינה דומה לנהוג בישראל או במדינות המערב. הרמה נמוכה יותר. יש לקחת זאת בחשבון ולהתאזר בסבלנו.

טיולים נוספים ליעד דומה

יפן בשלכת–בדגש תרבות, טבע, אמנות וקידמה

$

יפן בשלכת–בדגש תרבות, טבע, אמנות וקידמה

יפן, ארץ השמש העולה במסלול מיוחד המיועד לאנשים אשר רוצים לחוות בכל חמשת החושים להגיע גם לאזור...
תאריכים: 10-24/10/2019
הסתיים
יפן - מטוקיו ועד סאול

0 $

יפן - מטוקיו ועד סאול

יפן, ארץ השמש העולה במסלול מיוחד המיועד לאנשים אשר רוצים לחוות בכל חמשת החושים להגיע גם לאזו...
תאריכים: 05-19/05/2018
הסתיים

חוויות בטיולים שלנו