הודעה נשלחה בהצלחה :-)
לבירורים נוספים
נשמח לראותכם
בין מטיילינו

לאוס ארץ מיליון הפילים

תאריכים: 10/01/2022 - 24/01/2022
הדרכה: עדו גלבוע
מחיר: 3,800 $
עוד -695 ימים
מספר מטיילים מקסימלי 25
580 $
הדפסה
קבוצות סגורות
שנים רבות חסתה לאוס בצילה של השכנה הגדולה והמוכרת תאילנד, אך בשנים האחרונות המדינה הקסומה מתעוררת לחיים ומזמינה לגלות את אוצרותיה החבויים. נתחיל בשייט לאורך נהר המקונג העצום, המהווה את עורק התחבורה והחיים הראשי של המדינה. ניחשף לאורח החיים הכפרי והפשוט של המקומיים ולהכנסת האורחים המפורסמת שלהם. נבקר בעיירה העתיקה לואנג פראבנג, במקדשים המרהיבים שלה ונצפה בתהלוכת הנזירים היוצאים למלא את קערת האורז שלהם מדי בוקר. נבקר בשמורות טבע של מפלים ויערות גשם, נשוט באבובים בנהרות לאוס ונבקר במישור כדי החרס העצומים שפשר קיומם הינו בגדר תעלומה. נסיים בשייט ב-4,000 האיים הפזורים במורדות נהר המקונג ואולי אף נזכה לשחות עם דולפיני הנהרות המקסימים. לסיום, נבלה בבנגקוק התוססת לקניות אחרונות בטרם נשוב הביתה.

ימים 1-2: תל אביב – בנגקוק – צ'יאנג ראי
ניפגש בנמל התעופה בן גוריון לטיסת אל על ישירה לבנגקוק. לאחר סידורים פורמליים בשדה התעופה נמשיך לטיסת פנים לצ'יאנג ראי (Chiang Rai) שבצפון תאילנד. לאחר הנחיתה ניסע לבית המלון לארוחת ערב ומנוחה.


יום 3: צ'יאנג ראי – שייט על נהר המקונג
היום נחצה את הגבול ללאוס השוכנת ממזרח לתאילנד. ניסע למעבר הגבול על גדות נהר המקונג, מהגדולים והארוכים בנהרות העולם. נצא לשייט דרומה לאורך הנהר האדיר שמתחיל בהרי ההימלאיה בסין, עובר דרך בורמה ותאילנד בטרם הוא מגיע ללאוס, בה הוא משמש כעורק התחבורה והחיים הראשי של המדינה. בהמשך, הנהר זורם דרך קמבודיה ונשפך אל ים סין הדרומי דרך דלתה עצומת מימדים בוייטנאם. נעצור לביקור בכפרים מסורתיים של שבטי הצפון ונוכל להתרשם מתרבותם ועבודות היד המיוחדות שלהם. בתום השייט נגיע לכפר הונגסה (Hongsa) בו נלון. 


יום 4: שייט על נהר המקונג – לואנג פראבנג 
נתחיל את יומינו בביקור בבית מסורתי בכפר הונגסה ונתרשם מהכנסת האורחים של הלאוסים הידידותיים. נמשיך בשייט על נהר המקונג, ונעצור לביקור במערת פק-אהו המעוטרת בשפע פסלי בודהה. נמשיך לביקור במקדש המלכותי ששימש את המלך שהיה בלאוס לפני המהפכה הקומוניסטית. נמשיך בשייט לכיוון העיירה המקסימה לואנג פראבנג (Luang Prabang), הבירה ההיסטורית של לאוס.


יום 5: לואנג פראבנג ומפלי קוואנג סי
נצא לסיור בבירה העתיקה של לאוס המשופעת במקדשים מרשימים. נבקר בכמה מהמקדשים הבודהיסטים החשובים ביותר במדינה ובארמון המלך לשעבר, המשמש כיום כמוזיאון הלאומי. בחלקו השני של היום נצא בנסיעה לכיוון שמורת הטבע של מפלי קוואנג סי (Khuang Si) ונוכל להתרחץ במי המפלים הקרירים ובבריכות הצלולות למרגלותיהם. נסיים בתצפית בשקיעה על לואנג פראבאנג והעמק הפורה שסביבה ממרומי מקדש צ'ומסי.


יום 6: לואנג פראבנג – מישור כדי החרס
נתחיל השכם בבוקר ונצפה בתהלוכת הנזירים הצועדים יחפים ברחובות העיר וממלאים את קערתם באורז הנתרם על ידי הנשים המקומיות. נחזור לבית המלון לארוחת הבוקר ולאחריה נצא בנסיעה לכיוון מישור כדי החרס. ניסע דרך נופי ההרים ויערות הגשם הטרופיים המאפיינים כל כך את לאוס הירוקה ושופעת המים. נגיע לפונסבאן (Phonsavan) אשר בה נתגלו מאות כדי חרס עצומים בגודלם, במשקל של עד שישה טון כל אחד אשר גילם כנראה למעלה מאלף שנים. הכדים פזורים במישור רחב ידיים ומקורם ותכליתם נותרו בגדר תעלומה עד עצם היום הזה. 
לינה באזור.


יום 7: מישור כדי החרס – שייט באבובים בואן ויינג
נצא בנסיעה לכיוון הכפר היפה ואן ויינג (Van Vieng) אשר התפתח לאתר תיירותי ראשון במעלה עבור תרמילאים מרחבי העולם. הכפר השליו שוכן על גדות נהר נאם סונג (Nam Song) בצל ההרים קרסטיים ובהם שפע של מערות נטיפים. בהגיענו לכפר נצא לשייט בסירות ארוכות זנב על הנהר השליו כאשר בדרך נוכל להתפעם מהנופים הירוקים שבהם התברכה לאוס.
נבקר בחווה אורגנית בה מגדלים תותי עץ ונלגום תה העשוי מעליו.


יום 8: ואן ויינג – ויינטיין: שער הניצחון, מקדש הזהב ומופע פולקלור
נצא בנסיעה לכיוון עיר הבירה של לאוס, ויינטיין (Vientiene), המשמרת את הארכיטקטורה הצרפתית הקולוניאלית יחד עם מסורות הבנייה הבודהיסטיות. נראה את שער הניצחון שבנו הצרפתים בעיר הבירה ונבקר במקדש  הזהב שהפך לסמלה של לאוס ובנוי בצורה של לוטוס- הפרח הקדוש על פי האמונה הבודהיסטית. בשעות הערב נצפה במופע פולקלור מקומי באחת ממסעדות העיר.  

יום 9: ויינטיין – פקסה – מפלי טדפאן
נצא בטיסה דרומה לכיוון פקסה (Pakse) בלב אזור הקפה של לאוס. באזור זה, נטעו הצרפתים עצי קפה רבים המשגשגים כאן הודות לאקלים ולאדמה הפוריה. נעצור לביקור במפלי טדפאן (Tad Fan) ובכפר אתני מקומי. לינה באזור.


יום 10: פקסה – 4,000 האיים
לאחר ארוחת הבוקר נמשיך את ביקורנו באזור. ניסע לביקור במקדש פו (Wat Phu) שריד לממלכת קמר העתיקה. המקדש הוכרז כאתר למורשת עולם ע"י אונסק"ו והוא אף קדום ממקדשי אנגקור אשר בקמבודיה. זהו מקדש הינדואיסטי מרשים הבנוי על פי עקרונות דת זו. נערוך סיור במקדש ונעצור לתצפית על האזור הסובב אותנו. לאחר מכן נמשיך בנסיעה לכיוןן אזור 4,000 האיים שם נעלה על סירה ונשוט לאי קונג (Khong) הגדול באיי האזור בו נלון.
 

יום 11: שייט 4,000 האיים - פקסה
נצא לשייט מענג בין 4,000 האיים הפזורים בלב נהר המקונג העצום. נתחיל במפלי ליפי (Liphi) המכונים גם "מסדרון השטן". נמשיך בשייט בנהר השוצף ואולי אף נזכה לשחות עם דולפיני הנהרות. בתום השייט המענג ניסע חזרה לפקסה, בה נלון.


יום 12: פקסה - בנגקוק
נחצה את הגבול מלאוס חזרה לתאילנד. ניסע לשדה התעופה הקרוב לטיסת פנים לבנגקוק. נותיר זמן פנוי לשיטוט בין השווקים והקניונים האטרקטיבים של הבירה התאילנדית התוססת. בתום הסיור נגיע למלוננו בבנגקוק.


ימים 13-14: בנגקוק - תל אביב
תם טיולנו הקסום. לאחר ארוחת הבוקר ועזיבת המלון, ניסע למרכז העיר רובע הקניות העשיר בקניונים, מרכז קניות ואתרי בילוי רבים. נותיר זמן פנוי לשיטוט בין החנויות והדוכנים הרבים המציעים מגוון רחב של מוצרים במחיר שווה לכל כיס. בתום היום, ניסע לשדה התעופה הבינלאומי של בנגקוק לטיסת אל על ישירה לתל אביב, בה ננחת ביום שלמחרת. 

תוכנית הטיול מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא את סדר הביקורים או כיוון הנסיעה.

המחיר כולל:

·        טיסות אל על הלוך ושוב תל אביב - בנגקוק

·        טיסות פנים: בנגקוק – צ'יאנג ראי; ויינטיין – פקסה; אובון – בנגקוק.

·        אוטובוס תיירים נוח וממוזג

·        לינה בבתי מלון מדרגת תיירות טובה או הטובה ביותר בנמצא

·        שייט על נהר המקונג

·        מדריך טיולים ישראלי  בכיר מצוות "icuc" - עדו גלבוע

·        כלכלה: חצי פנסיון (למעט בנגקוק). סך הכל 11 ארוחות בוקר ו-10 ארוחות צהרים/ ערב

·        כניסות לאתרים כפי שמצוין במסלול

·        טיפים לנותני שירותים מקומיים: נהג ומדריך מקומי

·        אשרת כניסה ללאוס המשולמת בגבול

·        טיפים לנותני שירות מקומיים: סבלים

 

המחיר אינו כולל:

·        ביטוחים

·        הוצאות אישיות

·        טיפ למדריך הישראלי

 

שימו לב, בלאוס שירותי התיירות נמוכים מהסטנדרט המקובל במערב

ההרשמה  תאושר לאחר קבלת טופס ההרשמה בפקס 039676863 או במייל ido_gil@bezeqint.net ותשלום דמי הרשמה.

התשלום יתבצע בהעברה בנקאית, מזומן או צ'ק .

הערות:

  • כל שינוי במחיר הטיסות יגרום לשינוי במחיר לנוסע
  • יתכנו שינויים במסלול, זמני יציאה או סדר המסלולים, שאינם בשליטת החברה.
  • התשלום בשקלים לפי שער מט"ח-שקלים שער העברה גבוה.
  • במידה ויחולו שינויים בשערי החליפין בשיעור הגדול מ-3%, המחיר יעודכן.
  • הדרכון חייב להיות בתוקף ל-6 חודשים מתאריך הנסיעה, ובו לפחות 3 דפים ריקים.
  • נוסעים היוצאים עם דרכון לא ישראלי, חייבים לבדוק אם יש צורך בויזה ליעד הטיול.

* ברשימת המלונות יתכנו שינויים.יסופקו הנ"ל או דומים להם ברמתם בדרגה ראשונה/תיירות טובה.
דמי ביטול מפורטים בטופס ההרשמה.
 

טיולים נוספים ליעד דומה

יפן בשלכת–בדגש תרבות, טבע, אמנות וקידמה

$

יפן בשלכת–בדגש תרבות, טבע, אמנות וקידמה

יפן, ארץ השמש העולה במסלול מיוחד המיועד לאנשים אשר רוצים לחוות בכל חמשת החושים להגיע גם לאזור...
תאריכים: 10-24/10/2019
הסתיים
יפן - מטוקיו ועד סאול

0 $

יפן - מטוקיו ועד סאול

יפן, ארץ השמש העולה במסלול מיוחד המיועד לאנשים אשר רוצים לחוות בכל חמשת החושים להגיע גם לאזו...
תאריכים: 05-19/05/2018
הסתיים

חוויות בטיולים שלנו